SON DAKİKA

Beşikdüzü MYO Ahmet zeki Saka Atandı

Bu haber 29 Ocak 2019 - 19:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Beşikdüzü Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü görevine Prof Dr. Ahmet Zeki Saka atandı. Akçaabat Nüfüsüna kayıtlı olup, Annesi Aslen beşikdüzü’lüdür 

Ahmet Zeki Saka Kimdir…

1968 yılında Trabzon’da doğan Ahmet Zeki Saka Akçaabat nüfusuna kayıtlıdır. Annesi ise Beşikdüzülüdür. Yüksek öğrenimini 1992 yılında KTÜ Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nde, yüksek lisans öğrenimini 1995 yılında fizikte nükleer fizik alanında, doktora öğrenimini 2001 yılında Fen Bilimleri Eğitimi-Fizik Eğitimi Anabilim Dalı’nda “Öğretmenlik Uygulamalarında Fizik Öğretmen Adayları İçin Yürütülebilecek Etkinlikler ve Kazandırılabilecek Davranışların Belirlenmesi” konusunda tamamladı.
1993-1995 Yılları arasında KTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nde ve 1995-2001 yılları arasında Fatih Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi Bölümü’nde araştırma görevliliği yaptı. 2002-2006 Yılları arasında Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı’nda, yardımcı doçent olarak görev yaptı. 2006 yılı ocak ayında KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi Bölümü’ne yardımcı doçent olarak atandı ve Mart 2006 yılında Fizik Eğitimi Anabilim Dalı’nda doçent unvanını aldı. Yüksek Öğretim Kurumu ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin desteği ile Mart 2011 ve Aralık 2011 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Indiana eyaletinde PurdueUniversitesi’nde ziyaretçi araştırmacı olarak görev yaptı.
Temmuz 2011 yılında KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi Bölümü Fizik Eğitimi Anabilim Dalı’na profesör olarak atandı. Halen Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi’nde; Fizik Eğitimi anabilim dalı başkanlığı, fakülte kurulu ve fakülte yönetim kurulu üyelik görevlerini yürütmektedir. Yönetiminde tamamlanan dokuz adet yüksek lisans tezi ve altı adet doktora tezi, 19 uluslararası ve 13 ulusal düzeyde makale çalışması, 47 uluslararası ve 18 ulusal düzeyde bildiri çalışması bulunmaktadır. Prof Dr. Ahmet Zeki Saka’ya yeni görevinde başarılar diliyoruz.