SON DAKİKA

Mhp Beşikdüzü belediye başkan adayı Durmuş’tan açıklama

Bu haber 02 Ocak 2019 - 18:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dediler ki neden Beşikdüzü’nde değilsin?

Eğer Adaysam tabiki Beşikdüzü’nde olacağım ama şu anda sadece aday adayı olarak halkıma vaad ettiğim projelerimi kovalıyor, aday olmam ve seçilmem durumunda da sözlerimi tek tek yerine getirmek için çalışıyorum. Şu anda Beşikdüzü’nde olmam vaad ettiklerimi yerine getirmek için zaman kaybı olacaktır.
3 lise sözüm var ve birde fakülte. Ayrıca 2 ağır sanayi fabrikası ve bir yat fabrikası ile marina ve tersane sözlerim var. Diğer sözlerim tamamen belediye nin rütun hizmetleri olacağından onları zaten yapmakla yükümlü olacağım, ama 3 lise ve fakülte ile ağır sanayi fabrikası yat fabrikası marina ve tersane bunlar proje olduğu için adaylığım kabul görüp açıklanana dek bu sözlerimin arkasında koşuyorum. Bazılarına uçuk kaçık gibi görünen bu projeler bir eğitimci ve eğitim firmaları sahibi olan şahsım için çokta zor değil.
Nasıl diye sorarsanız ?

Zaten eğitimin içinde olan şahsım çevremizide kullanarak ve bakanlıktan dostlarımı devreye sokarak bu üç liseyi dörde çıkartma gibi bir çalışmam daha var ve dördüncü lise turizm lisesi olacak şekilde çalışmam da mevcut. Fakülteye gelince zaten WCU nun Türkiye başkanı olan şahsım protokolüm gereği kurmam gereken WCU Türkiye kampüsünü Beşikdüzü’ne kurma çalışmalarını sürmekte ve yatırımcıları ile sürekli görüşmelerim devam etmektedir. Yat Fabrikası ve marina ya gelince, Türkiye’nin gururu olan Badıllı yatçılık imalat ihracat şirketi nin Türkiye satış sorumluluğu şahsımdadır ve Badıllı yatçılık firması ile bu konu masaya yatırılmış olumlu sonuç alınmıştır. Marina ile ilgili yaptığım çalışma denizcilik müsteşarlığından yapılan sorgulama ve proje bazlıdır ve olumsuz hiçbir cevap verilmemiştir. Halen gerekli olan yapı ve yer konularında görüşülmüş proje düzenleme yatırımcı ile proje üzerinde anlaşma konusunda görüşmeler sürüyor. Yatırımcı olmaması durumunda Belediye marina için üstlenici olabilecek şekilde proje düzenlenmektedir. Ağır sanayi biri enerji panelleri diğeri kanalizasyon ve çöp dönüştürme doğalgaz ve enerji üretim fabrikası olmak üzere ilçemize büyük yarar sağlayacak iki dev yatırım.

Sevgili dostlarım eğer ben aday adaylığı sürecini Besikdüzü’nde kendimi sizlere tanıtmak ile geçirseydim bu hizmetler ve projeler uygulanabilir hale getirilemeyecek sadece sözde kalacaktı. Ben bu süreci projelerime harcadım ve eğer aday gösterilirsem sizlerin karşısına boş bir aday değil tam manası ile Beşikdüzü ne hizmete hazır bir aday olarak çıkıp hem yatırımcılarını sizlerle tanıştırmak, hemde projeleri sizlerle paylaşmak bana mutluluk ve kıvanç verecektir.

Siz sevgili Beşikdüzü’lü dostlarım şimdi soruyorum;

Karşınıza geçip boşu boşuna bana oy verin diyen ve havada sözlerle sizden oy isteyen bir aday mı, yoksa projeleri ve yatırımcıları ile karşınıza çıkan ve ben size bunları vaad ediyorum ve bunlarında bu arkadaşlarla yapacağım diyerek projelerini tanıtan bir başkan adayı mı istersiniz?
Ben siyasette yalanı sevmem. Halkımı aldatmayı kabullenemem, ben yapamayacaklarımı konuşmam. Sizden oy we bunu karşılığını göstererek yapmayı doğru bulurum. Eğer sıradan bir seçim kampanyası istiyorsanız yanıma 3-5 dalkavuk alıp yalan dolan sözlerle kapı kapı gezer sizden tutamayacağım sözlerle oy isterdim. Ama ben bunu yaparsam kişiliğim gereği hiçbirinin yüzüne bakamazdım.
Sevgili dostlarım ben buyum ve beni böyle kabullenip Aday gösteriyor ve seçerseniz kendinize bir başkan değil bir hizmet adamı bir hizmetkar seçeceksiniz. Vatan, millet bayrak aşkı ile yaşayan biri olarak sözlerimin arkasındayım.

Hizmet yarışına çıktığım ve hizmetkârı olmak için çalıştığım ilçemiz Beşikdüzü’ne 31 Mart sonrası seçilecek olan Belediye Başkanı her kim olursa olsun benim halkım ondan mutlak suretle şu 3 şeyi istesin.
1- Altyapının Çözümü
2- Eğitimde Atak ve yeni okullar
3- Askeri eğitim birliği ve Sanayi Firmalarının yatırımları.
Beşikdüzü’nü kalkındıracak ve ticaretini canlandıracak, dışarıya göçü engelleyip nüfusu koruyup arttıracak 3 olmazsa olmaz maddeler bunlardır. Bunlar olursa gerisi gelir. Bunlar olursa gerisi sadece teferruat tır.
Belediye başkanı demek makam dolduran ve sağa sola talimatlar vererek iş yaptıran değil, canla başla her daim halkın hizmetinde ve huzurunda olan, ilçesinin menfaatleri doğrultusunda projeler üreten ve bunları belediyeye yük etmeden yatırımcılar aracılığı ile ilçeye kazandıran, Belediye çalışanlarının haklarını koruyan ve mağduriyetlerine çözümler üreten, istihdam alanında etkin yatırımcılar bularak işsizliğin önünü kesen, İlçemiz esnaflarını birlik ve beraberlik içinde tek bir esnafın kepenk kapatmasına bile müsaade etmeyecek çalışmalar yapan, İlçe sınırları içerisinde yaşayan yoksul ve hasta insanları gözeten ve koruyan, Acılı yada mutlu günlerinde daima halkının yanında olan ve yardımlarda bulunan, tavsiye ve şikayetleri kulak ardı etmeyen, halkın içinde yaşayan ve daima ziyaretlerde bulunup yüz yüze sohbetler eden, belki bir kardeş belki bir ağabey, belki bir baba edası ile halkına şefkatli, ilçesinin her daim yaşanılabilir yerleşim yeri olmasi için çalışan bir başkan, bir kardeş, bir ağabey yada baba şefkati de birini seçin. Sandık sizin gücünüzün temsil edildiği yerdir. Bu gücü iyi kullanın.
2019 Sizin yani BEŞİKDÜZÜ’nün yılı olsun ve bir daha 5 yılınızı ipotek etmeyin.

Karar sizin, karar MHP’nin.
Saygı ve sevgilerimle.

Coşkun DURMUŞ
MHP Beşikdüzü Belediye Başkan Aday Adayı