ASEV’de öğrenci sayısı 10 bini aştı - Trabzon Haber Sitesi
SON DAKİKA

ASEV’de öğrenci sayısı 10 bini aştı

Bu haber 22 Temmuz 2019 - 10:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

DÜZENLEDİĞİ KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ VE KURSLARI İLE ALİAĞALILARIN SOSYAL HAYATINA RENK KATAN ALİAĞA BELEDİYESİ SANATEVİ (ASEV) SON BEŞ YILDA 10 BİNİ AŞKIN KURSİYERE SANAT EĞİTİMİ VERDİ.

Düzenlediği kültür sanat etkinlikleri ve kursları ile Aliağalıların sosyal hayatına renk katan Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) son beş yılda 10 bini aşkın kursiyere sanat eğitimi verdi.

Aliağa Belediyesinin bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ASEV, güçlü kadrosu ve geniş kapsamlı kurs programıyla 7’den 77’ye tüm Aliağalıların sanatla buluşma noktası oldu. Kaliteli ve modern hizmet anlayışından ödün vermeyen ASEV, son beş yılda 10 binden fazla kursiyere sanatın farklı branşlarında eğitim verdi.

Toplumun her kesimine hitap eden ASEV, verdiği oyunculuk, müzik, dans, resim, el sanatları, piyano, gitar, bağlama, keman, ud, klarnet, ney, kaval-zurna, tiyatro, tiyatro metin yazarlığı, hasır örme, ebru sanatı, resim, şan şarkı söyleme teknikleri, bale, halk dansları, modern dans eğitimlerinin yanı sıra ritim atölyesi, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği eğitimleri ile Aliağa’nın sanat okulu haline geldi. ASEV çatısı altında eğitim gören kursiyerler yıl içerisinde; konserler, dans gösterileri, sergiler, yıl sonu etkinlikleri, milli bayram ve özel günler başta olmak üzere birçok etkinlikte sahne alarak hünerlerini Aliağalı sanatseverlerin beğenisine sunma imkânı da yakaladı.

Merhaba,kanalımıza abone olup bizleri takip edebilirsiniz