Bafra zembilini tanıtıyor - Trabzon Haber Sitesi
SON DAKİKA

Bafra zembilini tanıtıyor

Bu haber 13 Temmuz 2019 - 17:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SAMSUN VALİLİĞİ İL KADIN KOORDİNASYON MERKEZİ ÖNCÜLÜĞÜNDE 100. YILDA 100 KADININ EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ İLE VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN TAHSİS ETTİĞİ SATIŞ MAĞAZASI OLAN ‘ÇARŞI 1919’DA YERİNİ ALAN BAFRA UMUT DERNEĞİ, ZEMBİL OBJELERİNİ SERGİLİYOR.

Samsun Valiliği İl Kadın Koordinasyon Merkezi öncülüğünde 100. yılda 100 kadının el emeği ürünleri ile ve Büyükşehir Belediyesinin tahsis ettiği satış mağazası olan ’Çarşı 1919’da yerini alan Bafra Umut Derneği, zembil objelerini sergiliyor.

Bafra Umut Derneği Başkanı Hülya Yangın Ertekin, “Çarşı 1919’da olmamızın en önemli yanı coğrafi işaretli ürünümüz Bafra zembilini tanıtmak. Unutulmaya yüz tutmuş el sanatları arasında bulunan zembili yaygınlaştırmak, tanıtmak. Günümüzde sosyal sorumluluk gereğince geri dönüşüm ve sıfır maliyetli ürünlerin kullanıma dönüştürülmesi, sürdürülebilirliği açısından çalışmalarımıza devam ediyoruz. BAFRASTA Projesi kapsamında işsiz kadınlarımıza destek olmaya devam ediyoruz. Bizlere bu imkanı veren Samsun Valiliğine, İl Kadın Komisyonuna ve Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Merhaba,kanalımıza abone olup bizleri takip edebilirsiniz