SON DAKİKA

Gündemde Akçaabat sahil yolu yok

Bu haber 09 Haziran 2019 - 13:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile görüşen AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, büyük tepki toplayan Akçaabat sahil yolunun gündemde olmadığını söyledi. Altıntepe, “Pulathane Bulvarı’nın hızlandırılması ve oradaki eksiklerin tamamlanması, orada bulunan kavşağın biran önce bitirilmesi gerektiğini konuştuk.” dedi.

Bayram tatilinde Akçaabat’a gelen Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile görüşen AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, büyük tepki toplayan Akçaabat sahil yolunun gündemde olmadığını söyledi. Altıntepe, “Pulathane Bulvarı’nın hızlandırılması ve oradaki eksiklerin tamamlanması, orada bulunan kavşağın biran önce bitirilmesi gerektiğini konuştuk.” dedi.

Karayolları Genel Müdürü Uraloğlu ile bir görüşme gerçekleştiren Altıntepe, Akçaabat’ın hâlihazırdaki projelerin bitirilmesi noktasında görüş alışverişinde bulunduklarını belirterek, “Güney çevre yolu olmazsa olmazımızdır.” şeklinde konuştu.

ÇEVRE YOLU OLMAZSA OLMAZIMIZ

Akçaabat sahil yolunun gündeme gelmediğini anlatan Altıntepe, “Akçaabat’a yapılacak yolun sahilden geçmemesi gerektiğini kendisine bir kez daha ilettik. Pulathane Bulvarı’nın hızlandırılması ve oradaki eksiklerin tamamlanması, orada bulunan kavşağın biran önce bitirilmesi gerektiğini konuştuk. Pulathane Bulvarı biterse Haçkalıbaba kavşağını rahatlatacağını düşünüyorum. Gelip tekrar gezip yerinde göreceğini söyledi. Eksikliklerin giderilmesi noktasında bir görüş alışverişi yaptık. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı bir açıklama yaptı kavşak çalışmaları başlayacak diye. Sahil yoluyla ilgili bir gündem maddesi yoktu. Bakan Turhan sahil yoluyla ilgili bir şey söylemedi. Ancak güney çevre yolu olmazsa olmazımızdır. Akçaabat’ın tek kurtuluş yolu çevre yoludur. ” açıklamalarında bulundu.

günebakış