İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 4 oyun sahnelecek - Trabzon Haber Sitesi
SON DAKİKA

İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 4 oyun sahnelecek

Bu haber 25 Mart 2019 - 19:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul Devlet Tiyatrosunda, 26 – 30 Mart 2019 tarihleri arasında 4 oyun sahnelenecektir. Sahnelenecek olan oyunlar;  “Narnia Günlükleri”, “Fatima’nın Erkekleri”, “Bir Peri Masalı Radyum Kızları”, “Alyoşa”

“Narnia Günlükleri” Müzikali, Cevahir Salon 1’de

Clive Staples Lewis’in yazdığı yedi kitaplık fantastik seri “Narnia Günlükleri”nin ikinci kitabı olan “Aslan, Cadı ve Dolap”tan Irita Kutchmy tarafından tiyatroya uyarlanan “Narnia Günlükleri” oyunun müzikleri de Irita Kutchmy’ye ait.

Çağman Pala’nın çevirip Sabri Özmener’in yönettiği oyunun dekor tasarımında Hakan Dündar, kostüm tasarımında Ceren Karahan, ışık tasarımında ise Yakup Çartık imzası var. Koreografisi Tuğçe Tuna’ya ait olan müzikalin, müzik direktörü Kemal Günüç.

Oyunun konusu kısaca şöyle;

Dolaptan geçerek Narnia ülkesinin sonsuz kışında kendilerini bulan çocuklar, ülkenin Cadı’nın zulmünden kurtulması için Aslan’ın yanında savaşmaya hazırlanırlar. Edebiyat dünyasının en sevilen romanlarından Aslan, Cadı ve Dolap’ın tiyatro uyarlaması olan oyun 14 Nisan 2018 tarihinde prömiyer yaptı.

Oyuna canlı bir orkestranın da eşlik edeceği ve 7’den 70’e tüm izleyicilere hitap eden “Narnia Günlükleri” müzikali 30 Mart 2019 Cumartesi gününe kadar Cevahir Salon 1’de izlenebilir.

Merhaba,kanalımıza abone olup bizleri takip edebilirsiniz