NASA' Gezegenimize meteor çarpma riski olduğunu açıkladı. - Trabzon Haber Sitesi
SON DAKİKA

NASA’ Gezegenimize meteor çarpma riski olduğunu açıkladı.

Bu haber 30 Nisan 2019 - 20:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Başkanı Jim Bridenstine gezegenimizin karşı karşıya olduğu en büyük tehlikelerden birisinin meteor çarpma riski olduğunu ifade etti.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Başkanı Jim Bridenstine, ABD’de katıldığı bir konferansta tartışma yaratacak açıklamalara imza attı.

Express’te yer alan habere göre Bridenstine, halkın meteorlarun dünyaya çarpma konusundaki endişelerine hak verdiğini ve bunun gezegenimizin karşı karşıya olduğu en büyük tehlikelerden birisi olduğunu belirtti.

Bridenstine, “Bizim neslimiz böyle bir olaya tanıklık edebilir” diyerek herkesi korkutan açıklamalarda bulundu.

NASA Başkanı sözlerine “Belki dinazorların bir uzay teknolojisi yoktu ancak bizim var ve bunu önleyebilmek için çalışıp adımlar atmamız gerekiyor” dedi.

Bridenstine 2013 yılında Rusya’daki meteor olayını örnek göstererek “Bunlar ender görülen şeyler değil, çoğundan haberdar olunmasa da sıklıkla yaşanıyor” ifadelerini kullandı.

2013 Rusya Meteor Olayı

15 Şubat 2013’te saatte yaklaşık 60.000 km hızla hareket eden bir meteor Rusya’da parlak bir ateş topuna dönüştü ve Chelyabinsk semalarında yerden 15 ile 25 km yükseklikte patladı. Yaklaşık 500 kiloton TNT gücündeki açığa salınan enerjinin tamamına yakını atmosfer tarafından emildi. Şok dalgasının etkisiyle parçalanan pencerelerden dolayı 1500’e yakın kişi yaralanırken, bölgedeki altı şehirde 4300’den fazla bina hasar gördü.

Merhaba,kanalımıza abone olup bizleri takip edebilirsiniz