Polisin genç kızı tacizine "babası FETÖ'cü" açıklaması - Trabzon Haber Sitesi
SON DAKİKA

Polisin genç kızı tacizine “babası FETÖ’cü” açıklaması

Bu haber 20 Şubat 2019 - 19:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ankara Sakarya Caddesi’nde 16 Şubat’ta TAYAD (Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Dayanışma Derneği) tarafından, cumartesi günleri gerçekleştirilen eylemde, Mevrve Demirel isimli kadının, bir polis memurunun tacizine uğradığını ortaya koyan görüntüler sosyal medyada büyük tepki aldı. TCK’nın 102. maddesine göre 5 ile 10 arasında hapis cezası gerektiren, kamu görevlisinin işlemesi durumunda ise cezanın yarı oranında arttırıldığı “cinsel taciz suçu” kapsamına giren görüntülerle ilgili resmi soruşturma başlatılmadı.

Ankara Emniyet Müdürlügü ise günler sonra yaptığı resmi açıklamada kadın eylemcinin babasının FETÖ’cü olduğunu duyurdu. Açıklamada, Yüksel Caddesi’nde devam eden eylemlere katılan N.B, A.K, G.B, A.Ş. ve M.D’nin sosyal medya hesaplarında M.D’nin gözaltı videosuna yer vererek ve videodan belirli bir kısmı keserek olayı provoke ve güvenlik güçlerini teşhir ettiği iddia edildi.

Söz konusu iddiaların bazı basın kuruluşları tarafından da haberleştirildiği belirtilen açıklamada, “Saat 18.00’de Yüksel Caddesi Konur Sokak kesişiminde gerçekleşen sözde ‘Yüksel Direnişi’ eylemine katıldığından hakkında yakalama işlemi yapılarak 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesinden hakkında ikinci kez idari işlem yapılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Merve Demirel’in zaman zaman Ankara’ya gelerek eylem ve etkinliklere katıldığı belirtilen açıklamada, babası E.D’nin FETÖ’cü olduu iddia edildi. Açıklamada, M.D.’nin babası E.D’nin Çorum ilinde öğretmenlik yaparken FETÖ/PDY terör örgütü içerisindeki faaliyetlerinden dolayı (Aktif Eğitim Sen üyesi olduğu) 2016 yılının ağustos ayında ihraç edildiği belirtildi.

Sosyal medyada ve basın kuruluşlarında habere konu olan yakalama işlemi esnasında çekilen videolarda olayın bütünü ile ele alınmayarak sadece bir kare üzerinden Türk Polis Teşkilatının kamuoyu nezdinde yıpratılmaya çalışılarak küçük düşürülmek istendiği belirtilen açıklamada, şöyle denildi: “Bahse konu eylemde şahıslara dağılmaları hususunda gerekli yasal uyarılar yapılmış olup şahısların eylemlerine devam etmeleri üzerine, yakalama işlemi sırasında direnmeye devam ettikleri, M.D. isimli bayanın gözaltı aracına alınması esnasında direnmesi sonucu basına yansıyan görüntülerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Kanunsuz eylemlere yapılan müdahaleler müdürlüğümüz tarafından kayıt altına alınmıştır.Örgüt mensuplarınca gündeme getirilen bu ve benzeri görüntülerin amacı, emniyet teşkilatını yıpratmak, görev alan personeli teşhir ederek moral ve motivasyonunu bozmak, görev yapmasını engellemeye çalışmak amaçlı olup, şahıslar tarafından kullanılan sosyal medya hesaplarında emniyet teşkilatı ve personeli hakkında yapılan tehdit, hakaret, personeli hedef gösteren vb. paylaşımlar hakkında cumhuriyet başsavcılığına birden fazla suç duyurusunda bulunulmuştur.”

Açıklamayla, Emniyet’in internet sitesinden, aralarında taciz edildiği öne sürülen kadının da bulunduğu 3 eylemcinin gözaltına alınmasına ilişkin polis kamerası tarafından çekilen görüntüler de yayımlandı.

Merhaba,kanalımıza abone olup bizleri takip edebilirsiniz