Terör destekçisi Zuhal Demir Türk vatandaşlığından çıktı - Trabzon Haber Sitesi
SON DAKİKA

Terör destekçisi Zuhal Demir Türk vatandaşlığından çıktı

Bu haber 09 Mart 2019 - 16:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TM Dijital Haber Merkezi

Terör örgütü PKK’nın Avrupa’daki üssü olarak da bilinen Belçika’da sözde bürokrat olarak çalışan ve ülkenin Devlet Bakanlığını yürüten Zuhal Demir, Türk vatandaşlığından ayrıldığını açıkladı.

Terör yanlısı Zuhal Demir yaptığı açıklamada, “Ben Türk kimliği istemiyorum, Türk kimliğinin iptali için verdiğim dilekçe kabul oldu. Ailemden gelen Türk kimliğimi kendi isteğimle devam ettirmek istemedim ve Türk vatandaşlığımın iptali için gerekli prosedürü uyguladım.” dedi.

Belçika’da düzenlenen çok sayıda terör örgütü PKK eyleminde boy gösteren Zuhal Demir daha önce yaptığı skandal açıklamalarla da gündeme gelmişti.

Aslen Tuncelili olan ve Belçika’da Yeni Flaman İttifakı Partisi (N-VA) Milletvekili  olan Demir ülkedeki Türklerin çocuklarının Türkçe ders almasına karşı çıkmış ve bu “derslerin topluma entegrede sorun teşkil edeceği” iddiasına sarılarak Türkiye düşmanlığını gözler önüne sermişti.

Türkiye karşıtı açıklamalarının yanı sıra aynı zamanda İslam düşmanı olan Demir, ülkesinde başörtüsü yasağı için harekete geçmiş ve yasaklanması talebinde bulunmuştu.

Merhaba,kanalımıza abone olup bizleri takip edebilirsiniz