Türk Kızılay İlkokulu inşaatı tüm hızı ile devam ediyor - Trabzon Haber Sitesi
SON DAKİKA

Türk Kızılay İlkokulu inşaatı tüm hızı ile devam ediyor

Bu haber 22 Temmuz 2019 - 11:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TÜRK KIZILAY BAŞKANLIĞINCA MANİSA’NIN YUNUSEMRE İLÇESİ 8 EYLÜL KEMAL NEŞEM DÖMEKELİ İLKOKULU BAHÇESİNE YAPILMASI İÇİN PROTOKOLÜ İMZALANAN 24 DERSLİKLİ İLKOKULUN İNŞAATI TÜM HIZI İLE DEVAM EDİYOR.

Türk Kızılay Başkanlığınca Manisa’nın Yunusemre ilçesi 8 Eylül Kemal Neşem Dömekeli İlkokulu bahçesine yapılması için protokolü imzalanan 24 derslikli ilkokulun inşaatı tüm hızı ile devam ediyor.

Türk Kızılay Manisa Şube Başkanı Selman Keresteci, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet Çetin Manisa Valiliği, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yunusemre Kaymakamlığı ve Türk Kızılay Başkanlığınca Yunusemre ilçesi 8 Eylül İlköğretim Okulu bahçesine yapılması için protokolü imzalanan 24 derslikli Türk Kızılay İlkokulu inşaatını gezerek bilgi aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılay işbirliğinde son derece modern bir projesi olan Türk Kızılay İlkokulunun 24 dersliğin yanında fen laboratuvarı, görsel sanatlar sınıfı, özel eğitim sınıfları, rehberlik sınıfları, konferans salonu, kütüphanesi, yemekhanesi ve anasınıfı olacak.

Valilik makamında imzalanan protokole göre, 2019 – 2020 yıllarına hizmete sunulması hedeflenen okulun maliyetinin yüzde 50’si Türk Kızılayı, kalan yüzde 50’si de Manisa Valiliği ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak.

Merhaba,kanalımıza abone olup bizleri takip edebilirsiniz